Kraków – progres dróg i przewozów komunalnych

Jednym z największych wyzwań w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków arena
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.